top of page

AKO TO FUNGUJE

Medzinárodne akreditované testy DNA | Presnosť >99,99% | Dual Process ™

Náš Dual Process™ zaručuje, že každý vydaný výsledok testu, je presný a že odber a spracovanie vzoriek spĺňa normy a predpisy EU. Vždy testujeme 4 vzorky od každého testovaného! Každá vzorka DNA je rozdelená na dve a je testovaná dvomi nezávislými tímami! V každom kroku sú vzorky identifikované a kontrolované na základe našich záznamov. DDC zamestnanec sa pri každom kroku podpisuje. Týmto spôsobom sú vzorky kontrolované počas celého procesu. Laboratórne dáta získané z nezávislých testov sú kontrolované našimi vedúcimi laboratorií, aby sme potvrdili, či sa výsledky zhodujú. Potrebné štatistické výpočty sa potom vykonávajú s cieľom odpovedať na otázky o otcovstve, totožnosti a rodinných vzťahoch.

Ako prakticky postupovať?

Je to veľmi jednoduché, stačí urobiť objednávku, odobrať vzorky pomocou zaslanej / vyzdvihnutej odberovej súpravy a nakoniec vrátiť odobraté vzorky ústnej sliznice späť k nám do DDC. Výsledná správa o teste DNA je po ukončení analýzy elektronicky odoslaná na váš email.

Odoberte 4 vzorky a odoslite do DDC
Analýza DNA
cca 5-8 prac. dní
e-Výsledok
emailom
Logo DDC Slovensko
Čo nasleduje v laboratóriu?

DNA molekula je stavebným kameňom pre naše telo a nesie kompletné informácie o nás. Celá DNA informácia sa nazýva genóm. Naše telo obsahuje veľa kópií DNA. DNA je zahrnutá v každej časti nášho tela. Na základe biologických vzoriek, ako sú, ako sú sliny, vlasy, krv, nechty a mnoho ďalších, môžeme veľmi presne identifikovať každého jednotlivca živého alebo mŕtveho. Preto je použitie analýzy DNA skvelým nástrojom na potvrdenie biologického vzťahu medzi dvomi alebo viacerými jednotlivcami. Porovnaním DNA dvoch alebo viacerých jedincov môžeme presne potvrdiť, či sú dva alebo viac jedincov biologicky príbuzných. Táto technika sa používa napríklad v DNA teste otcovstva, kde porovnáme DNA údajného otca a testovaného dieťaťa.

Po obdržaní vašich vzoriek, naše laboratorium začína okamžite s analýzou DNA

Najprv musíme získať DNA zo vzoriek, ktoré ste poskytli. Potom sa extrahovaná DNA amplifikuje (izolovaná DNA je namnožená) použitím PCR pristroja.

Namnožená DNA prechádza kapilárnou analýzou, najdôležitejším krokom analýzy DNA, ktorá generuje dáta, ktoré sú potrebné pre štatistické výpočty, ktoré určujú otcovstvo alebo iný biologický vzťah. Štatistickú analýzu laboratórnych dát vykonáva vedecký tím laboratóriu pomocou špeciálneho softvéru.

bottom of page